Yatan Hasta Bilgilendirme Rehberi

Geçmiş Olsun! En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız için elimizden geleni yapacağız. Bu rehber, İzan Klinik Konukevi’nde konuğumuz olduğunuz sürece sizlere yardımcı olacak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verecektir.

Hemşirelik Hizmetleri

Yatış işleminizden sonra servise çıkarıldığınızda, sizi servis sorumlu hemşiresi karşılar. Oda hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler aktarılır. Hemşirelik hizmetleriyle ilgili danışmanız gereken herhangi bir konuda bulunduğunuz servisin sorumlu hemşiresiyle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca oda içindeki hemşire çağrı sistemi hemşirelerinizin en kısa sürede size ulaşmasını sağlayacaktır. Lütfen hemşirenize danışmadan hastanıza müdahale etmeyiniz. Sabah ve akşam nöbet değişimlerinde nöbetçi hemşireniz odanızı bizzat ziyaret ederek nöbeti teslim alır. Hemşirelik hizmetlerinde gördüğünüz aksaklıkları ve beğendiğiniz hemşirelik davranışlarını sözlü ya da yazılı olarak odanızı belli aralıklarla ziyaret edecek olan Başhemşire ’ye ya da Hastane Yönetimine bildirebilirsiniz.

Refakatçiniz

Odanızda refakatçiniz olarak tek kişiyi konuk etmek üzere gerekli düzenlemeler oluşturulmuştur. Refakatçinizin konaklaması ile sabah, öğle, akşam yemekleri hastane ücretine dâhildir.

Ücretli Refakatçi/Hasta Bakıcı Hizmeti

Hastanızın bakımını en iyi şekilde temin etmek üzere desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, uzun süreli ya da belirli gün veya saatlerde ücretli refakatçi/hasta bakıcı taleplerinizi servis sorumlu hemşiresine veya Önbüro’ya iletebilirsiniz. Hasta ve tesis güvenliği kapsamında, ücretli refakatçi/hasta bakıcı kimlik ve iletişim bilgileri kayıt altına alınmaktadır.

Hasta Yatağı

Hastaya uygun pozisyon vermek için kumanda üzerinde bulunan yön tuşlarını kullanınız. Problem yaşadığınız durumda lütfen servis hemşiresine başvurunuz.

Refakatçi Yatağı

Yatağın hazırlanması konusunda servis hemşiresi veya servis yardımcı personelinden yardım isteyiniz.

Hemşire Çağrı Sistemi

İhtiyacınız olduğunda hemşirelerimizin size ulaşmasını sağlayacak iki ayrı alanda çağrı sistemimiz mevcuttur.

  • Yatağınızın baş tarafında mevcut el kumandasındaki kırmızı düğmeye basmanız,
  • Tuvalet ve banyoda mevcut kırmızı düğmeye basmak;

Hemşirelerimizin çağrınızı duyması için yeterlidir.

Hekim Viziti

Klinik Konukevinde hekim viziti günde iki kez uygulanmaktadır.

Televizyon

Uzaktan kumanda sistemi ile kullanabileceğiniz televizyon odanızda mevcuttur.

Split klima

Oda içi soğutma ve ekstra ısıtma işlemi klima ile yapılmaktadır. Odanızdaki klimayı kullanmak için servis hemşirenizden yardım isteyebilirsiniz.

Telefon ve Santral Hizmeti

Klinik Konukevi irtibat telefon numaraları (252) 513 10 50 ve (533) 213 17 90’dır. Odanızın dâhili hat numarası oda numaranızla aynıdır. Hastane dışı aramalarınızda santralden yardım isteyebilirsiniz. Santral için lütfen ‘0’ı tuşlayınız.

İnternet ve Bilgisayar

Odanızda ve lobide ücretsiz wireless internet erişimi sağlanmaktadır.

Güvenlik Kamerası

Hasta ve tesis güvenliği açısından klinik konukevimiz 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Gardırop

Giysi ve benzeri eşyalarınızı koymanız için odada bir gardırop bulunmaktadır.

Kişisel Eşyalar

Çanta, cüzdan ve değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmayınız; hastanemiz, kaybolmaları durumunda sorumluluk kabul etmemektedir.

Saç Kurutma Makinası

Servis hemşiresi veya Önbüro’dan talep etmeniz durumunda, odanıza teslim edilecektir.

Elektrikli Aletler

Teknik sorunlara neden olabileceği için odanızda su ısıtıcısı vb. gibi elektrikli ev aletlerinin kullanılmaması önemle rica olunur.

Minibar Buzdolabı

Buzdolabınız boş ve çalışır vaziyette odanızda yer almaktadır. Alışveriş için istediğiniz ürünler olursa servis hemşiresi veya Önbüro’dan temin edebileceğiniz alışveriş listesine yazarak servis hemşiresine iletebilirsiniz. Ürünleriniz günde bir defa yapılacak servisle Kipa vb. büyük marketten temin edilecek, fişi karşılığı tutarı tarafınızdan tahsil edilecektir.

Oda Temizliği

Hasta ve refakatçilerimizin yatak çarşafları gün aşırı düzenli olarak gerektiğinde daha sık değiştirilmekte; oda, banyo ve tuvalet temizliği günde iki kez ve gerektiğinde daha sık servis yardımcı personeli tarafından yapılmaktadır.

Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Hizmeti

Şahsınıza ait çamaşırlarınızın temizlenmesini istediğiniz zaman, çamaşır yıkama, kurutma ve ütü hizmetleri ile kuru temizleme hizmetinden ücreti karşılığı yararlanabilirsiniz. Bilgi ve fiyat listesi için Önbüro’ya müracaat ediniz. Çamaşırlarınızı servis yardımcı personelinin vereceği kirli çamaşır poşetlerine koyarak, yine servis yardımcı personeline teslim ediniz.

Yemek servisi

* Hasta ve bir refakatçi yemeği verilmektedir.

* Yemek servisi hasta odalarına servis yardımcı personeli tarafından yapılmaktadır.

* Yatan hasta ve refakatçileri için yemek servis saatleri:

SABAH                     ÖĞLE                İKİNDİ ÇAYI               AKŞAM

07:30-08:15          12:00-12:45          15:45-16:15             17:30-18:15

Sigara

İlgili kanun gereği, hasta odası dâhil, Klinik Konukevi genelinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

Ziyaret Saatleri ve Ziyaret Politikamız

Hastalarımızın yanında sadece bir kişi refakatçi kalabilir. Ziyaret Saatleri her gün 10:00-22:00 arasındadır. Genel güvenlik tedbirleri doğrultusunda ziyaretçilerin ad-soyad, cep telefonu numarası ve imzası alınmakta, Danışmada yer alan Servis Ziyaretçi Kayıt Defteri’ne giriş-çıkış saatleriyle birlikte kaydedilmektedir. Hasta odalarında, refakatçi dâhil olmak üzere aynı anda 3 kişiden fazlasının bulunmaması konusunda hemşire ve güvenlik görevlilerine yardımcı olacağınıza inanıyoruz.

İbadethane Hizmeti

Dini vecibelerinizi yerine getirmenizde yardımcı olmak amacı ile lobide bulunan ibadethane hizmetinizdedir.

Şehir Merkezine Servis Hizmeti

Pazar günü hariç her gün 09:30-14:30 saatleri arasında Klinik Konukevi ile şehir merkezi arasında ücretsiz servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Taksi

İstekte bulunduğunuz takdirde santraldeki görevlilerimiz taksi temini konusunda size yardımcı olacaklardır.

Taburcu İşlemleri

Doktorunuzun hemşirenize taburcu olabileceğinizi bildirmesi üzerine, dosyanız en seri şekilde Ön Büro’ya gönderilecektir. Saat 11.00’den sonraya kalan çıkışlarınızda yeni bir yatış tutarı daha fatura edilecektir. Hasta çıkış işlemleriniz Klinik Konukevi’nden saat 17:00’a kadar yapılabilmektedir. 17:00’dan sonraki taburcu işlemleri Hastanemizden yapılabilir. Taburcu olurken, tetkik, tedavi, rapor sonuçları ve grafiler dosyanızda kalacak, asılları hastanemizde arşivlenecek, size fotokopileri verilecektir.

Avans

Uzun süreli yatışlardaki tedavi giderleriniz için ara avans talep edilebilecektir. Yatışınız boyunca, paket fiyatlar hariç, tedavi giderlerinizin son durumunu Önbüro’dan öğrenebilirsiniz.

Anketler

İsteklerinizin anında karşılanmasında servis hemşireleri ve servis yardımcı personelimiz her an yardıma hazırdır. Bununla birlikte yerinde çözülemeyen şikâyet, öneri ve taleplerinizin değerlendirilmesinde ve çözüm bulunmasında yardımcı olması açısından servis hemşireleri ve hasta ilişkilerinden sorumlu personelimizin size belli aralıklarla uygulayacağı anketlerin detaylı doldurulmasına özen göstermenizi rica ederiz.

Görüş ve Önerileriniz